تجارت اینترنتی و مزایای آن

تجارت اینترنتی

به تجارتی که در محیط اینترنت صورت بگیرد تجارت اینترنتی گفته میشود، در تجارت اینترنتی عرضه ی محصولات و اطلاعات از طریق فروشنده به خریدار انجام میشود. تجارت اینترنتی کاربرد های فراوانی دارد، یکی از موثر ترین روش های کسب درآمد و تجارت، تجارت اینترنتی میباشد. یکی از مزایای تجارت اینترنتی عرضه ی محصولات و اطلاعات به سراسر جهان میباشد.

تجارت اینترنتی

این نوع تجارت میتواند بسیار مفید و اثر بخش باشد، زیرا شما کافی است با داشتن اطلاعات مختصری از نحوه ی این نوع تجارت میتوانید در محیط بزرگ اینترنت پیشرفت کرده و از نتایج خوبی بهره مند شوید.

تجارت اینترنتی یک تعریف ممکن این است که: پایگاه داده مجموعه ای از رکورد‌های ذخیره شده در رایانه با یک روش سیستماتیک (اصولی) مثل یک برنامه رایانه ای است که می‌تواند به سوالات کاربر پاسخ دهد. برای ذخیره و بازیابی بهتر، هر رکورد معمولا به صورت مجموعه ای از اجزای داده ای یا رویداد‌ها در تجارت اینترنتی سازماندهی می‌گردد.

بخش‌های بازیابی شده در تجارت اینترنتی هر پرسش به اطلاعاتی تبدیل می‌شود که برای اتخاذ یک تصمیم کاربرد دارد. برنامه رایانه ای که برای مدیریت و پرسش و پاسخ بین پایگاه‌های داده ای استفاده می‌شود را مدیر سیستم پایگاه داده ای یا به اختصار (DBMS) می‌نامیم. خصوصیات و طراحی سیستم‌های پایگاه داده ای در علم اطلاعات مطالعه می‌شود.

مفهوم اصلی پایگاه داده این است که پایگاه داده در تجارت اینترنتی مجموعه ای از رکورد‌ها یا تکه‌هایی از یک شناخت است. نوعا در یک پایگاه داده توصیف ساخت یافته ای برای موجودیت‌های نگه داری شده در پایگاه داده وجود دارد: این توصیف با یک الگو یا مدل شناخته می‌شود. مدل توصیفی، اشیا پایگاه‌های داده و ارتباط بین آنها را نشان می‌دهد. روش‌های متفاوتی برای سازماندهی این مدل‌ها وجود دارد که به آنها مدل‌های پایگاه داده گوییم.

Online Trading

Online Trading

در مباحث تخصصی تجارت اینترنتی در اصلاح دادگان یا پایگاه داده به صورت مجموعه ای از رکورد‌های مرتبط با هم تعریف می‌شود. بسیاری از حرفه ای‌ها مجموعه ای از داده‌هایی با خصوصیات یکسان به منظور ایجاد یک پایگاه داده ای یکتا استفاده می‌کنند.معمولا DBMS‌ها بر اساس مدل‌هایی که در تجارت اینترنتی از آنها استفاده می‌کنند تقسیم بندی می‌شوند: تجارت اینترنتی ارتباطی،شی گرا، شبکه ای و امثال آن. مدل‌های داده ای به تعیین زبانهای دسترسی به پایگاه‌های داده علاقه مند هستند. بخش قابل توجهی از مهندسی DBMS مستقل از مدل‌های می‌باشد و به فاکتور‌هایی همچون اجرا، تجارت اینترنتی همزمانی،جامعیت و بازیافت از خطاهای سخت افزاری وابسطه است.در این سطح تفاوت‌های بسیاری بین محصولات وجود دارد.

 

 

 

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

یک نفر درباره این آموزش نظر داده است

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache