تجارت اینترنتی

تجارت اینترنتی

تجارت اینترنتی چیست ؟

به انواع تجارت که در محیط اینترنت انجام میشود تجارت اینترنتی گویند. در مرحله ی اول به بررسی  و شناسایی تجارت اینترنتی خواهیم پرداخت

برنامه‌های کاربردی تجارت اینترنتی مانند کلیه ی سیستم‌های اطلاعات دیگر معمولا ساخته می‌شوند تا مراحل کار تجارت را آسان تر و ساده تر کنند بنابراین برنامه ریزی این سیستم‌ها باید با در نظر گرفتن برنامه کلی شرکت و نیاز‌های آن صورت گیرد. مراحل کار باید به گونه ای سازماندهی شوند تا از پشتیبانی سیستم آی تی موجود برخوردار شوند . علاوه بر این هر برنامه کاربردی که در ارتباط با تجارت اینترنتی ساخته میشود باید با دقت و با استفاده از متد‌های مختلف تحلیل شوند تا اطمینان حاصل شود کارآیی لازم برای پاسخگویی به نیاز‌های تجاری و کاربران را داشته و توازن بین هزینه‌ها و مزایای آنها برقرار است. این فعالیت‌ها ممکن است پیچیده و مشکل به نظر برسد اما ضروری و حتمی‌میباشند به خصوص سیستم‌هایی که برای ساخت عملکرد و پشتیبانی آنها هزینه‌های بالایی مورد نیاز است. در پایان این مرحله باید تصمیم خود را برای استفاده از برنامه کاربردی خاص اتخاذ کرده جدول زمان بندی بودجه و مسئولیت‌های موجود را شناسایی کرده باشید این مرحله از کار معمولا در خود شرکت برای تجارت اینترنتی پشتیبانی میکند، در صورت لزوم با استفاده از نظر مشاور در کلیه ی اموری که مربوط به تجارت اینترنتی میباشد میتوانیم کمک بگیریم. تمام مراحل دیگر را در ارتباط با تجارت اینترنتی میتوانیم در خود شرکت یا توسط پیمانکار شرکت انجام دهیم.

مرحله ی دیگری که در ارتباط با تجارت اینترنتی میتوانیم مورد بررسی قرار دهیم ایجاد ساختار کلی تجارت اینترنتی میباشد. منظور از ساختار کلی تجارت اینترنتی چیست ؟  کلیه برنامه‌ها برای سازمان دهی و زیر ساخت‌ها و برنامه‌های کاربردی سایت را ساختار کلی این مقوله گویند. این برنامه‌ها مشتمل بر اطلاعات و داده‌های مورد نیاز برای دستیابی به اهداف و دورنمای تجاری ماژول‌های کاربردی که اطلاعات و داده‌ها را تحویل داده و مدیریت میکنند سخت افزار و نرم افزاری که ماژول‌های کاربردی روی آن اجرا میشوند و نیز امنیت ، انعطاف پذیری و قابلیت اعتماد به برنامه‌های کاربردی و منابع انسانی و مراحل مورد نیاز برای تجارت اینترنتی میباشد که باعث پیاده سازی ساختار کلی میشود.

تجارت اینترنتی

تجارت اینترنتی

از ابزار‌های آی تی و روش‌های متفاوتی میتوانید برای ایجاد ساختار کلی برنامه کاربردی استفاده کنید. چون ایجاد ساختار کلی روالی با ارتباط متقابل است روش‌های مشتمل بر همکاری مانند jad برای شناسایی و دستیابی به نیاز‌های سیستم بیشتر مفید هستند، از نتایج به دست امده از مرحله دوم برای برنامه ریزی استراتژیک استفاده میشود . برای مثال کمیته تصمیم گیرنده ممکن است پروژه خاصی را بسیار محدود کند. زیرا ریسک آن زیاد است. از نتایج به دست آمده از مرحله دوم تجارت اینترنتی برنامه استراتزیک را میتوانیم معرفی کنیم.

مراحل دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که در مقاله‌های بعدی به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. ما با استفاده از این دانسته‌ها میتوانیم به راحتی سیستمی‌را راه اندازی کنیم که در علم روز دنیا یعنی اینترنت به ما این امکان را بدهد که تمام معرفی و تبلیغات روز خود را در سراسر کشور مورد نمایش قرار دهیم .

تجارت اینترنتی یکی از بهترین انواع تجارت میباشد زیرا هر شخصی برای معرفی تبلیغات کارهای خود نیاز به مکانی دارد که بتواند بدون اینکه بخواهد توسط تراکت یا دیگر تبلیغات آن را انجام دهد که این نوع تجارت در سراسر دنیا قابل دسترس بوده است. برای مثال شما سایتی را مرتبط با کار خود در اینترنت ساخته اید میتوانید با گذاشتن تمامی‌محصولات خود در سراسر دنیا این سایت را در معرض نمایش قرار دهید.

 

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache