کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین چیست ؟

به کلیه ی مراحلی که طی یک فرایندی برای فروش محصولات و کسب درآمد در محیط اینترنت انجام میشود کسب و کار آنلاین گویند.

 

مدیریت مراحل ساخت

مراحل ساخت ممکن است بسیار پیچیده باشند و باید به صورت صحیح مدیریت شوند . در مورد برنامه‌های کاربردی متوسط و بزرگ معمولا تیم پروژه تشکیل میشود تا بر مراحل کار و پیمانکارها نظارت داشته باشد. همکاری با شرکای تجاری نیز ضروری میباشد . همان طور که در فصول مختلف  این کتاب خواهید دید برخی نقایص در کسب و کار آنلاین ناشی از عدم همکاری با شرکای تجاری میباشد. برای مثال ممکن است سیستمی‌بسیار عالی را برای کسب و کار آنلاین نصب کنید اما اگر پیمانکارها از این سیستم به خوبی استفاده نکنند در کسب و کار آنلاین با شکست مواجه خواهیم شد. برای مدیریت پروژه‌ها باید از نرم افزار مدیریت پروژه استفاده کنید. ( برای مشاهده نمونه‌هایی از نرم افزار‌های مدیریت پروژه میتوانید به سایت‌های اینترنتی مرتبط با کسب و کار آنلاین بروید.

برای مدیریت صحیح به ارزیابی‌های دوره ای از عملکرد سیستم برای این امر نیازدارید. تکنیک‌ها و ابزار‌های استاندارد مدیریت پروژه برای این منظور مفید واقع میشوند.

6

در پایان این امر برای پیاده سازی پروژه کسب و کار به صورت آنلاین میپردازیم.

کسب و کار آنلاین به گونه ای از کسب و کار گفته میباشد که در محیط اینترنت قابل انجام میباشد. برای مثال اگر فروشگاه کوچکی را در خیابانی خریده باشیم و مشغول فروش اجناس در  آن فروشگاه باشیم کسب و کاری بصورت معمولی ایجاد کرده ایم اما حال اگر بیاییم و سایت اینترنتی را مرتبط با همان کار راه اندازی کنیم و محصولاتی که در فروشگاه خود به فروش گذاشته ایم را وارد سایت کنیم و از این طریق کسب درآمد کنیم به اصطلاح کسب و کار آنلاین راه اندازی کرده ایم.

یکی از جدید ترین مدرن ترین و بهترین روش‌های کسب و کار در دنیای امروز آنلاین میباشد که میتوانیم از این طریق منبع درآمدی به جز منبع درآمد قبلی داشته باشیم که این به پیشرفت ما در کارمان کمک خواهد کرد.

حتما نباید کسب و کار آنلاین در خصوص فروشگاه و از طریق سایت‌های اینترنتی باشد بلکه ممکن است ما مهندس شرکتی باشیم و بخواهیم خودمان را و نمونه کارهایی که تابه حال انجام دادیم را در معرض نمایش عموم قرار داده و کسب و کار آنلاین خود را شروع کنیم. برای اینکار نیز میتوانیم در اینترنت حالا به کمک سایت‌های اینترنتی و یا تبلیغات اینترنتی کسب و کار آنلاین خود را آغاز کنیم.

گاهی اوقات ایجاد درآمد به صورت آنلاین با تبلیغات در اینترنت هم قابل انجام است . بصورتی که میخواهیم توسط علم روز و تکنولوژی کاری را ارائه دهیم، برای مثال ایمیل مارکتینگ یکی از جدیدترین تکنیک‌های آنلاین میباشد که با استفاده از ایمیل در محیط اینترنت این کار قابل انجام است.

 

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

4 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache