کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست و چه کاربردی دارد؟

برنامه‌های کاربردی کسب و کار اینترنتی وجود دارند که از طرق مختلف میتوانیم به بررسی آن‌ها بپردازیم.

  • ساخت سیستم در خود شرکت
  • استفاده از پیمان کار برای ساخت سیستم سفارشی برای شما
  • خریداری برنامه‌های کاربردی موجود و نصب آن با اعمال تغییرات یا بدون ایجاد تغییرات توسط خود شرکت یا پیمانکار
  • اجاره نرم افزار استاندارد از ASP
  • شراکت یا همکاری با شرکتی دیگر که در نتیجه آن بتوانیم از برنامه کاربردی فرد دیگری استفاده کنید .
  • استفاده ترکیبی از روش‌های فوق
  • ورود به بازار تجارت الکترونیک ثالثی مانند یک سایت حراجی . سایت خرید اجناس حراجی یا بازار بورس کالا که قابلیت‌های مورد نیاز را در اختیار اعضای خود قرار میدهند یکی از روش‌های کسب و کار اینترنتی میباشد.

مرحله ی بعدی میتوانیم نصب و آزمایش و اتصال و پیاده سازی برنامه‌های کاربردی در کسب و کار اینترنتی را در نظر بگیرید.

به محض انتخاب گزینه مورد نظر باید به سراغ برنامه کاربردی رفته آن را در محیط شبکه و سخت افزار انتخاب شده اجرا کنید. همان طور که در مثال ابتدا دیدید یکی از مراحل نصب کاربردی اتصال آن به پایگاه داده نهایی به سایر برنامه‌های کاربردی و گاهی اوقات به سایر وب سایت‌ها برای کسب و کار اینترنتی میباشد . برای مثال اگر قرار باشد مشتری محصولی را در سایت سفارش دهد بهتر است سایت بتواند نشان دهد آیا محصول در انبار میباشد یا خیر؟ برای این منظور سیستم سفارش گیری باید به سیستم انبار برای کسب و کار اینترنتی در محیط نت متصل باشد . تا مشتری بتواند خرید خود را با استفاده از درگاه اینترنتی خریداری کند و همچنین دارنده ی فروشگاه و سایت بتواند در آن محیط کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کند.

3

جزیئات بیشتر در مورد نحوه اتصال را در ادامه خواهیم گفت . این مرحله را میتوانید در خود شرکت پیاده سازی کنید.

پس از اینکه برنامه‌های کاربردی تشکیل دهنده سایت تجاری برای کسب و کار اینترنتی انجام شد، کلیه آزمایشات را روی آن انجام میدهیم. و در آنها میتوانید آنها را در مورد کاربران نهایی مورد استفاده قرار دهید. حال میتوانید به موضوعاتی مانند استراتژی‌های تبدیل ، آموزش و مقاومت در برابر تغییر فکر کنید. مراحل کار شبیه همان مراحلی است که برای برنامه‌های کاربردی آی تی مورد استقاده قرار میدهید.

با طی کردن این مراحل میتوانیم به خوبی کسب و کار اینترنتی خود را انجام دهیم.

برای داشتن کسب و کار اینترنتی خوب لازم است مدیریت مراحل ساخت را به خوبی انجام دهیم تا بتوانیم نتیجه ی مناسبی از کسب و کار اینترنتی داشته باشیم. برای مثال اگر که کار را به مرحله ی مطلوب برسانیم میتوانیم کسب و کار اینترنتی موفقی را داشته باشیم که این به نفع طرفین میباشد. زیرا هم دارنده ی سایت از این بابت میتواند خود را مطرح کند هم مشتری میتواند تمام خرید خود را با بازدید از یک سایت اینترنتی به راحتی انجام دهد.

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

4 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache