چگونه فروش بیشتری داشته باشیم؟

بازاریابی اینترنتی

آیا میخواهید فروش زیادی داشته باشید؟ آیا محصولی را تولید کرده اید و اکنون سعی در معرفی آن در بازار دارید؟ با مطالعه این مقاله چگونگی تبلیغات آنلاین و آفلاین را آموزش داده ایم، همین حالا کلیک کنید.


تبلیغات

سالهای گذشته قادر بودیم که یک محصول حتی اگر کاربردی هم نباشد را تولید کنیم، و برای فروش بیشتر به تبلیغات آفلاین همچون تبلیغات در رسانه‌هایی مانند تلویزیون روی آوریم. برای مثال یک محصول مایع دستشویی تولید کرده ایم و برای آن تبلیغات تلویزیونی انجام داده ایم، اگر میگفتیم که مایع دستشویی تولید شده خوب است برای مشتری ما کافی بود با تماشای آن تبلیغ آن محصول را خریداری میکردند.

معجزه شناخت این تبلیغات زمان تبلیغ سیگار مارلبرو بود، که همه این سیگار را برای بانوان میدانستند. در سالهای گذشته مارلبرو رتبه ای بیش از 30 داشت، میان سیگارهای آمریکایی. تبلیغات این سیگار با قالب کوبویی اسب سوار و مارلبرو آغاز شد، مخاطبین همه جا از این تبلیغ صحبت میکردند. همین طور از تبلیغ سیگار مارلبرو چندان نمیگذشت که مارلبرو به رتبه اول مابین کلیه سیگار‌های جهان دست یافت و مقام اول را در بین تبلیغات دیگر سیگار‌ها در دست گرفت و این روز‌ها سیگار مارلبرو را مردان واقعی میکشیدند نه فقط خانم‌ها.

پس از این بحث میتوان نتیجه گرفت که تبلیغات چه آنلاین و چه آفلاین میتواند تاثیر بسزایی بر روی بازدید مشتریان و رتبه دهی به محصول مورد نظر شما باشد. شما میتوانید به راحتی با تولید یک محصول توسط تبلیغات مفید آن را کامل کنید و به هدف تجارت موفق دست پیدا کنید. توجه داشته باشید که تبلیغات را دست کم نگیرید.

حال به این بیندیشید که من طراح یک اپلیکیشن برای موبایل با سیستم عامل اندروید هستم و برای کار خودم یک اپلیکیشن اندرویدی رو طراحی کردم، برای اینکه بخوام این اپلیکیشن را  در معرض دید بازدید کنندگانم قرار بدم این بار به میزان زیادی تبلیغات گسترده ای با استفاده از تبلیغات آفلاین به صورت تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات بنری انجام میدم. به نظر شما برای اینکار چقدر هزینه لازم دارم؟ همچنین برای این نوع تبلیغات آفلاین چقدر تاثیر گذار خواهد بود؟ این را باید بدانید که طراحی تبلیغات محصول شما بسیار مهم است، زیرا مشتریان شما با نگاه کردن به تبلیغ شماست که محصول شما را خریداری میکنند، حال باید به این منظور بیاید و محصولی را با استفاده از تبلیغات صحیح انجام دهید که مشتری با تماشای تبلیغات شما چه تبلیغات آنلاین که در مقالات گذشته در مورد آن صحبت کرده بودیم و چه تبلیغات آفلاین باید منظور و موضوع کار خود را به مشتری نمایش دهید تا مشتری در یک نگاه متوجه به محصول شما و اینکه آیا با خرید این محصول آیا ضرر نخواهد کرد میشود.

شاید به نظر شما اپلیکیشن یک محصول کاملا متفاوت است و نمیتوان بدین شکل به آن نگاه کرد، اما اصلا اینطور نیست، طراحی و ساخت اپلیکیشن را جدی بگیرید. همانگونه که برای مثال بالا تبلیغ مایع دستشویی تبلیغات انجام دادید، متوجه شدید که چقدر موثر خواهد بود؟ حال بر فرض مثال اگر تعدادی از مشتریانتان را بتوانید یک جا جمع کنید، آیا به این فکر کردید که میزان هزینه ای که تبلیغات برای شما خواهد داشت چقدر است؟ و آیا میزان سودی که از فروش محصول حاصل میشود جایگزین هزینه تبلیغات خواهد شد؟ و اینکه بجز جایگزین شدن آیا هزینه ای برای شما باقی خواهد ماند؟ یا محاسبات بدست آمده به ضرر شما هم میشود؟


تست A/B

ما به شما پیشنهاد میکنیم که پس از تولید محصولتان در قسمت تبلیغات آن محصول از تست a/b که در مقالات گذشته در مورد آن صحبت کرده ایم کمک بگیرید، یعنی از یک طرف تبلیغات آنلاین را مورد بررسی قراردهید و از طرفی دیگر تبلیغات آنلاین را نیز مورد بررسی قرار دهید. پس از بررسی در تست A/B و مشاهده و مقایسه مشتریانتان با هم متوجه خواهید شد که کدام یک از تبلیغات شما به نفع شما خواهد بود و سود بیشتر را از چه نوع تبلیغاتی داشته اید.

این تست به راحتی به شما کمک میکند که متوجه شوید که چقدر کار شما بازدهی داشته است؟ با استفاده از این تست به این نتیجه میرسید که آیا تبلیغی که شما داشته اید سودی داشته است یا همه ی سود بدست آمده خرج خود تبلیغات شده است؟ یا به عبارتی دیگر سود آن تنها برای شرکت تولید کننده تبلیغات خواهد بود؟


چگونه محصول خود را به فروش برسانیم؟

روش‌های گوناگونی برای فروش محصولات شما وجود دارند که یکی از این روش‌ها تبلیغات بصورت آنلاین میباشد.تبلیغات آنلاین

کلیه تبلیغاتی که در محیط اینترنتی انجام میشود تبلیغات آنلاین گفته میشود مانند تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات در سایت‌های اینترنتی و …

 تبلیغات اینترنتی

تبلیغاتتبلیغات آفلاین

یکی دیگر از انواع تبلیغات میباشد که بصورت سنتی صورت میگیرد که همان طور که در مقالات قبل گفتیم به شکل قدیمی‌تری تبلیغات از این طریق انجام میشود.

 تبلیغات

تبلیغات


بازارایابی سنتی

یکی از دیگر از راهکار‌هایی که منجر به فروش محصولات شما میشود استخدام بازاریابانی است که بصورت فیس تو فیس یا رو در رو به فروشگاه و شرکتی میروند و بصورت مکالمات طبق تجربیات به تبلیغات محصولات شما می‌پردازند. تبلیغ بصورت مکالمه در کل شهر یکی از راه‌های موثر در فروش برای بازاریابان میباشد. سعی کنید برای این کار اگر در یک شرکت کارفرما هستید از بازاریاب‌هایی استفاده کنید که دارای فن بیان بالایی میباشند.


بازاریابی اینترنتی

یکی از روش‌های مفید و نتیجه بخش در عین حال کم هزینه بازاریابی اینترنتی است که بازاریابان میتوانند با استفاده از سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را انجام داده و از آن نتیجه گیرند.


طراحی تبلیغات

فرق نمیکند که شما پس از طراحی یک محصول آن را خودتان با استفاده از تبلیغات آنلاین یا آفلاین در معرض دید عموم قرار میدهید نکته مهم اینجاست که طراحی تبلیغات شما حال چه به صورت آنلاین روی سایت‌ها توسط بنر‌ها بخواهد قرار بگیرد، حال بصورت آفلاین روی بنر‌هایی که در خیابان مشاهده میشود.

مسئله ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که طراحی تبلیغات خودتان را طوری انجام دهید که در دید بازدید کننده جذاب و خوانا و قابل فهم باشد.

بیشتر افراد بر این باورند که طراحی یک محصول از وظایف شرکت تولید کننده میباشد، اما میتوان از نگاه دیگر گفت که طراحی محصول از وظایف اصلی بازاریاب‌ها نیز میتواند باشد. بنابراین بهتر است بگوییم برای اینکه بتوانیم کالای خود را به راحتی به فروش برسانیم بهتر است که یک طراحی خوب از محصولمان تهیه کنیم که این کار توسط بازاریاب‌هایمان نیز امکان پذیر میباشد.

مدرسه آی تی به شما پیشنهاد میکند که تمام سعی و تلاش خود را برای ایجاد یک طراحی مناسب و منحصر بفرد برای فروش محصولاتتان برای فروش بیشتر داشته باشید.

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

73 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache