تفاوتهای بین طراحی آگهی‌های آنلاین و آفلاین

تجارت الکترونیک

تعریف تجارت الکترونیک شامل تجارتی موفق در محیط اینترنت میباشد، تبلیغات یکی از مهم ترین عواملی است که در تجارت شما کاربرد فراوانی خواهد داشت، در تعریف تجارت الکترونیک تبلیغ میتواند آنلاین و آفلاین باشد، برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

تعریف تجارت الکترونیک

همان طور که میدانیم در تجارت الکترونیک عواملی دخیل هستند که میتوانند ما را به هدفمان نزدیک کنند، یکی از این عوامل تبلیغات میباشد که بصورت آنلاین و آفلاین وجود دارد. آن دسته از تبلیغاتی که در تعریف تجارت الکترونیک قرار دارند طراحی تبلیغات و آگهی بصورت آنلاین هستند. حال فرق نمیکند که طراحی تبلیغات و آگهی‌های شما به صورت آنلاین باشد یا آفلاین، هدف از ایجاد تبلیغات در تعریف تجارت الکترونیک رسیدن به هدفی مشخص که کسب درآمد در محیط اینترنت است، میباشد.

این نکته را به خاطر بسپارید که تمامی‌کمپین‌های تبلیغاتی که ممکن است آنلاین و آفلاین باشند بمنظور افزایش فروش و اطلاع رسانی به افراد راه اندازی میشوند، اما بین طراحی تبلیغات گرافیکی شباهت و تفاوت‌هایی در تعریف تجارت الکترونیک وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن میپردازیم:


شباهت‌های تبلیغات آنلاین و تبلیغات آفلاین در تعریف تجارت الکترونیک

در هر دو روش تبلیغات آنلاین و آفلاین ابتدا باید به برند مربوطه توجه داشته باشیم که کلیه آنچه که در کتاب برند وجود دارد باید حتما توسط طراح تبلیغ بطور کامل رعایت شود.


تفاوت‌های تبلیغات آنلاین و تبلیغات آفلاین در تعریف تجارت الکترونیک

1 –  در تبلیغاتی که بصورت آفلاین در تعریف تجارت الکترونیک وجود دارد در طراحی آن، زیبایی و شکیل بودن کار حرف اول و آخر را میزند و از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود زیرا هرچه که طراحی زیبا تر باشد طبیعتا تاثیر بیشتری روی کاربر خواهد گذاشت و کاربر در نگاه اول ابتدا اگر از طراحی محصول شما لذت ببرد و جذب آن شود احتمال خرید از محصول شما برای وی حتمی‌خواهد بود. پس طراحی را در این بخش جدی بگیرید. اما در تبلیغات آنلاین باید به این نکته توجه کنیم که کدامین تبلیغات مخاطب بیشتری را به سمت خود جذب میکند و در صورتی متوجه این قضیه خواهیم شد که تست‌های زیادی را مانند تست A/B روی آن انجام دهیم.

همچنین ممکن است که یک تبلیغای که با طراحی زیبایی انجام شده باشد، از نتایج تستهای پشت سر هم ما باشد، همچنین ممکن است که طراحی ساده تر مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند.

تعریف تجارت الکترونیک

تعریف تجارت الکترونیک

2 – افرادی هستند که از هر دو نوع تبلیغات یعنی تبلیغات آنلاین و آفلاین در تعریف تجارت الکترونیک خود استفاده میکنند طبیعتا این افراد کاربران بیشتری را به کار خود جذب خواهند کرد که نتیجه ی جذب کاربر  به تجارتی موفق می‌انجامد. افرادی هستند که با از هر دو طریق با تبلیغات سروکار داشته اند، این افراد کاملا دریافتند که تبلیغاتی که بصورت آنلاین در تعریف تجارت الکترونیک انجام میشود، امکاناتی برای آن‌ها قرار داده است که بتوانیم راحت تر متوجه شویم که کدامین آگهی و تبلیغات روی کاربران بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت که متاسفانه در تبلیغات آفلاین هیچگونه نمیتوان چنین موضوعی را مورد تحلیل و بررسی قرار داد.

تعریف تجارت الکترونیک

تعریف تجارت الکترونیک


تبلیغات آنلاین و آفلاین مکمل یکدیگرند

تبلیغات در رسانه‌ها نوعی از تعریف تجارت الکترونیکی آفلاین به حساب می‌آید، همچنین همانطور که میدانیم کلیه افرادی که آگهی‌های بازرگانی تلویزیون و رسانه‌ها را دنبال میکنند تقریبا دو سوم افرادی که از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده میکنند، برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در ارتباط با تبلیغ پخش شده توسط رسانه‌ها با استفاده از موبایل و یا تبلت و لپتاپ خود به تحقیقات و جستجو در صفحات مختلف وب میپردازند اما بعلت هزینه زیاد و محدودیت‌های زمانی که در تبلیغات آفلاین مانند رسانه‌ها وجود دارد، افراد نمیتوانند به صورت کامل کلیه اطلاعات مربوط به تبلیغاتشان را در تلویزیون در معرض دید افراد قرار دهند، زیرا هم برای مخاطبین خسته کننده خواهد بود هم هزینه بسیار بالایی را به دنبال خواهد داشت. پس بنابراین میتوان گفت که تبلیغات آنلاین و تبلیغات آفلاین در تعریف تجارت الکترونیکی مکمل یکدیگر محسوب میشوند.

همچنین شما میتوانید برای دریافت نتیجه مطلوب از تبلیغات خود به مطالعه کتب تجارت آنلاین که در مقاله قبل بپردازید. کتاب‌های زیادی در این زمینه وجود دارند که میتوانید به آنها مراجعه کنید. همچنین دادن ایده‌های نو در تبلیغات کمک بسیاری در فروش و تجارت شما خواهد داشت، سعی کنید در تجارت الکترونیکی خود از ایده‌های نوین استفاده کنید، این کار چندان دشواری نیست اما میتوانید از تبلیغات دیگران ایده گرفته و با استفاده از آنها و ذهن خود ایدده‌های جدیدی را خلق کنید. تبلیغات خیلی شلوع و خیلی خلوت نیز از دیدگاه مخاطب چندان دلنشین به نظر نمیرسد.

همچنین استفاده از ایده‌های نوین هم در تبلیغات آنلاین و هم در تبلیغات آفلاین باید به کار گرفته شود. گاهی اوقات داشتن یک طراحی مناسب برای تبیغات میتواند نتیجه بهتر و موثر تری را نسبت به تبلیغات بدون طراحی و با هزینه هنگفت به شما انتقال دهد.


نتیجه گیری

مدرسه آی تی به شما پیشنهاد میکند که در تعریف تجارت الکترونیک به این نکات توجه داشته باشید که به کمک تست‌های گوناگون میتوانید به راحتی تبلیغات موفقی را داشته باشید، همچنین تبلیغات اگر بصورت همزمان از هر دو روش انجام شود تاثیر بیشتری را روی مخاطبین شما خواهد داشت، و طراحی که برای تبلیغاتتان انجام میدهید نقش بسیار تعیین کننده ای در فروش محصولات شما به دنبال خواهد داشت. شما میتوانید تجارت خود را با در نظر گرفتن تمامی‌نکات ذکر شده چند برابر کنید و به هدف نهاییتان دست پیدا کنید.

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

10 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache