همشهری یا دیوار؟

تجارت الکترونیک

همشهری یا دیوار؟ شما کدامیک را انتخاب میکنید؟ ما در این مقاله به معرفی کامل دو برند اصلی مطرح تبلیغاتی که یکی تبلیغات آنلاین و دیگری تبلیغات آفلاین است پرداخته ایم، با یک کلیک با ما همگام شوید.

همشهری یا دیوار

یکی از دغدغه‌های افراد برای معرفی محصولات و در معرض نمایش قراردادن موارد مورد نظرشان، انتخاب نوع تبلیغات برای آن کار است.


 روزنامه همشهری

تاریخچه روزنامه همشهری

در بهار سال 1370 طرح راه اندازی و تاسیس روزنامه کرباسچی در تصور غلامحسین کرباسچی و دوستان و همکاران وی شکل گرفت، و روزنامه همشهری در تاریخ 24 آذر ماه سال 1371 به انتشار رسید که تا به امروز نیز توسط موسسه همشهری منتشر میشود.

تبلیغات آفلاین

تبلیغات آفلاین

برند روزنامه همشهری

برند همشهری در سال 1392 در دهمین جشنواره ملی صنعت ایران بمنظور نمونه ای از صد برند برتر ایران در میان عموم شناخته شد.

مزایای روزنامه همشهری

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، یکی از مشکلات فکری عموم مردم برای تبلیغات این است که در چه جایی تبلیغات خود را آغاز کنند که بتوانند افراد زیادی را به سمت خود جذب کنند، یکی از مزایای روزنامه همشهری این است که به افراد این اجازه را میدهد که آگهی‌های تبلیغاتی خود را در هر اندازه که میخواهند در صفحات دلخواه روزنامه درج کنند.

شهرت روزنامه همشهری

به علت شهرت دیرینه ای که این روزنامه داشته است، کسی نیست که از وجود آن بی خبر باشد و تمامی‌افراد به شهرت روزنامه همشهری بصورت کامل اشراف دارند، پس این یکی دیگر از عواملی است که امکان تبلیغات در روزنامه همشهری با نتیجه مطلوب به دلیل شناخته شدنش همراه میباشد.

فرض کنید که شما یک نمایشگاه اتوموبیل دارید، و میخواهید این نمایشگاه اتوموبیل را به دیگران معرفی کنید، شاید اگر تبلیغات انجام ندهید، طبیعتا فقط کسانی که از محل گذر نمایشگاه شما رد میشوند میتوانند شما را ببینند، اما کافی است با طراحی یک تبلیغات مناسب در روزنامه ای مانند روزنامه همشهری این امکان را به دیگر افراد حتی در نقاط دوردست بدهید که همه بتوانند از وجود نمایشگاه شما پی ببرند.

طبیعتا با داشتن یک تبلیغات خوب میتوانید مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید، که این مشتریان خود میتوانند معرف مشتریان دیگر باشند و این یک امتیاز مثبت برای شما محسوب خواهد شد.

پس شما میتوانید به آسانی به دفاتر مرکزی روزنامه همشهری تماس بگیرید و محل دلخواه چاپ تبلیغات خود را انتخاب کنید حتی انتخاب شما میتواند تبلیغاتتان در صفحه اول روزنامه باشد.

با گزارش بدست آمده از روزنامه همشهری توسط مدرسه آی تی به این مطلب دست پیدا کردیم که اکنون در این تاریخ تبلیغات در صفحه اول روزنامه همشهری یک کادر پنج میلیون و چهارصد هزار تومان و تبلیغات در صفحات اصلی روزنامه از یک میلیون تومان به بالا میباشد.

نکته

یکی از نکات مهمی‌که در تبلیغات وجود دارد این است که اگر تبلیغات آفلاین یا تبلیغات آنلاین داشته باشید، طراحی در تبلیغات نقش تعیین کننده ای خواهد داشت. در نظر داشته باشید که تبلیغات شما معرف کالا یا محصول یا شغل شماست، هر چه طراحی این تبلیغات زیبا و شیک تر باشد نتیجه ای بهتر خواهد داشت، همچنین سعی کنید که طراحی تبلیغات شما قابل درک باشد. چون افراد در یک نگاه شما را مورد بررسی قرار داده و زمانی که جذب تبلیغات شما شوند، در مرحله بعدی شما را دنبال خواهند کرد.

 معایب روزنامه همشهری

یکی از معایب تبلیغات در روزنامه همشهری بالا بودن نرخ تبلیغات است، بصورتی که اگر یک شخصی بخواهد کاملا به چشم همگان دیده شود میبایست بروی صفحات اولیه روزنامه همشهری آگهی خود را آغاز کند، و این مطلب هزینه بر خواهد بود. زیرا اگر آن شخص یک هفته پشت سر هم بخواهد تبلیغات خویش را انجام دهد باید هزینه زیادی را پرداخت کند.

ریسک پذیری بالا

امکان دارد یک شخص آگهی خویش را در روزنامه همشهری به بهترین شکل با زیباترین طراحی در صفحات اول نیز به چاپ برساند، اما بازدهی که در انتظار آن شخص بوده را نداشته باشد، بنابراین میتوان گفت که تبلیغات در روزنامه با ریسک بالایی همراه است و شاید بلعکس یک تبلیغات ساده در صفحات دیگر روزنامه یا در قسمت نیازمندی‌ها داشته باشید که نتیجه ای مطلوب به دنبال داشته باشد.


سایت دیوار

حال به معرفی سایت دیوار که یکی از سایت‌های مطرح شناخته شده است میپردازیم:

سایت دیوار از سال 1392 راه اندازی شد و هدف از تاسیس آن خرید و فروش بدون واسطه بصورت آنلاین است، برند دیوار از طریق شرکت ” آگه پردازان هوشمند ” در کلیه مراجع قانونی به ثبت رسیده است.

مزایای سایت دیوار

با استفاده از سایت دیوار شما میتوانید به راحتی کالاهای کوچک و بزرگ خود را بصورت رایگان در دسته بندی‌های مختلف قرار داده و در معرض نمایش قرار دهید، همچنین افرادی که به این کالاها نیاز دارند در سایت در قسمت نیازمندی خاص خود انتخاب خود را جستجو میکنند و به راحتی میتوانند از نیازمندی‌ها استفاده نمایند.

هزینه سایت دیوار

یکی از بهترین مزایای سایت دیوار این است که افراد بصورت رایگان میتوانند آگهی‌های خود را در سایت درج کنند و نیازی به پرداخت هزینه نیست و این یک از مهمترین و اصلی ترین ویژگی این سایت میباشد.

چگونگی ایجاد یک آگهی در سایت دیوار

در مرحله اول انتخاب شهر شماست که کافیست کلید ” + ارسال آگهی رایگان ” را بزنید، و سپس آگهی خود را ارسال نمایید.

ضرورت‌های آگهی در سایت دیوار

داشتن یک آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) و یک شماره تلفن برای ارسال آگهی شما الزامی‌است.

اختیاری آگهی

شما میتوانید به اختیار خود یک یا چند عکس برای آگهی خود انتخاب کنید که باعث جذب بیشتر مخاطبینتان شود.

حذف آگهی دیوار

یکی از مزایای دیگر سایت دیوار این است که اگر بر فرض مثال شما کالایی را برای فروش در این سایت گذاشته باشید و فروش شما انجام گیرد، میتوانید به راحتی با وارد شدن به ایمیل خود و قسمت “مدیریت آگهی” دکمه حذف را بزنید که آگهی شما حذف شود و افراد دیگر با شما تماس نگیرند.

تاریخ آگهی

آگهی‌های درج شده توسط شما در سایت دیوار به مدت یک ماه خواهد بود، یعنی آگهی‌های یک ماه قبل را نیز کاربران به راحتی میتوانند مشاهده کنند.

طراحی تصاویر تبلیغات

همانطور که درباره نوع طراحی آگهی پیش تر صحبت کردیم این را بدانید که در قسمت قراردادن تصاویر آگهی در سایت دیوار نیز، تصویر شما میتواند معرف حضور شما باشد، پس در انتخاب تصویر آگهی دقت نمایید.

حال با مطالعه این تفاسیر شما کدام یک را انتخاب میکنید؟ همشهری یا دیوار؟

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

3 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache