5 نکته مهم برای شروع بازاریابی شبکه ای

شرکت اینترنتی

آیا میخواهید مشغول به بازاریابی شبکه ای در یک شرکت شوید؟ آیا میدانید که برای این کار مناسب هستید؟ ما در این مقاله شما را با 5 نکته اولیه بازاریابی شبکه ای آشنا خواهیم کرد، همین حالا با یک کلیک خود را برای بازاریابی شبکه ای بسنجید.

چند سوال مهم قبل از پیوستن به شرکت‌های بازاریابی شبکه ای

قبل از اینکه بخواهید به شرکت‌هایی که کار بازاریابی شبکه ای را انجام میدهند ممکن است چند سال برای شما پیش بیاید، این نکته را باید بدانید که در این تجارت هم مانند دیگر تجارت‌ها و یا هر کسب و کار دیگری برای رسیدن به موفقیت نیازمند فاکتورهایی خاصی هستید. بعضی از این موارد موفقیت در این رشته کاملا اکتسابی بوده و برخی دیگر طبق کار متوالی و به دست آوردن تجربه به دست می‌آید.

با توجه داشتن به اینکه به اعطای مجوز بازاریابی شبکه ای به دوازده تا از شرکت‌ها که توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت این نوع تجارت که همان بازاریابی شبکه ای است را انجام میدهند، در ایران رو به پیشرفت و ترقی میباشد.

و همچنین در شرکت‌ها برای جذب بیشتر بازاریابان از تبلیغات گسترده کمک می‌گیرند، بعضی از شرکت‌ها در تبلیغات خودشان خود به موفقیت 100% در بازاریابی شبکه ای اشاره میکنند، اما این نکته را بهتر است بدانید که در یک نوع تجارت مانند هر نوع دیگری از آن برای رسیدن به هدف و دستیابی به خواسته شما نیازمند در نظر داشتن عوامل خاصی خواهیم بود.

ما در این مقاله قصد داریم که از شما عزیزان در خواست کنیم که قبل از اینکه به شرکت‌های اینترنتی و شروع به کار بازاریابی شبکه ای وارد شوید، ابتدا با مطرح کردن سوالاتی مهم خود را مورد ارزیابی قرار دهید و پس از اینکه از خود و توانایی‌هایتان مطمئن شدید سپس نسبت به شروع فعالیت خودتان در این حرفه دست به کار شوید.

 


سوال اول) آیا توانایی فروش دارید؟

برخی از افراد ذاتا توانایی فروش را دارند و میتوان گفت که فروشنده ی خوبی میباشند، و یا به بیان دیگر مهارت‌های کافی برای بدست گرفتن این کار دارند و اگر اصول و تکینک کار فروش را نیز ندانند سعی در به دست آوردن آنها میکنند و به راحتی از پس آن برمی‌آیند.

بنابراین میتوان گفت که این افراد از دسته ای از انسان‌های مهربان و برون گرا میباشند که فن دارای فن بیان بالایی میباشند، بنابراین میتوان گفت که این افراد برای بازاریابی شبکه ای نیز مناسب هستند، افرادی که کار بازاریابی شبکه ای و فروش را به دست میگیرند باید بتوانند از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشند، در بازاریابی شبکه ای نیز مانند هر نوع مهارت و حرفه ی دیگری فرصتی مناسب برای رشد مهارت و استعداد‌ها و مهارت‌های شغلی و شخصی به وجود می‌آورد که باید این نکته را در نظر داشته باشید که موفقیت در این نوع از کسب و کار‌ها لازمه اش تلاش فراوان و صرف کردن زمان مناسب میباشد.


سوال دوم) آیا محصولی را که در شرکت توسط بازاریابی شبکه ای به فروش گذاشته اید آیا خودتان به آن نیاز داشتید و توانایی فروش آن را خواهید داشت؟

یکی از مهم ترین عواملی که در این قسمت مطرح است این است که اگر اشخاصی که به بازاریابی شبکه ای و فعالیت در شرکت‌های بازاریابی شبکه ای مشغول هستند، باید به چگونگی و نحوه فعالیت‌های تجاری و محصولات شرکت آشنا باشند و حدودا بیشتر کار فروش را خودشان در دست بگیرند.
همان طور که میدانید یک محصول مناسب و خوب همواره دارای مشتری‌های فراوانی میباشد و نیاز به صرف کردن انرژی و گذاشتن زمان بالا برای متقاعد کردن افراد برای خرید آن کالا نیست، زمانی که خود شما تمایلی به  خریداری و استفاده از آن کالا را ندارید پس مسلما کار فروش برای شما بسیار سخت میشود.


سوال سوم) شرکت قابل اطمینان و اعتماد است؟

فقط به این که یک شرکت خودش ادعا میکند که دارای مجوز بازاریابی شبکه ای است یقین نداشته باشید، برای شروع به کار در یک شرکت و انجام کار بازاریابی شبکه ای بهتر است که درارتباط با طرح و چگونگی پورسانت دهی و نوع کالا‌های شرکت تحقیقات لازم را به عمل آورید، در اینترنت نیز سایت‌هایی وجود دارد که قانونی بودن فعالیت شرکت‌های اینترنتی را به طور کامل اطلاع رسانی میکند و از این طریق نیز میتوانید به شرکت مربوطه اعتماد پیدا کنید.


سوال چهارم) آیا طرح کسب درآمد شرکت طرحی هرمی‌است؟

دسیسه و طرح‌های هرمی‌اغلب سعی براین دارند که خود را مشابه طرحهای سالم بازاریابی شبکه ای به نمایش بگذارند و مهم ترین مشخصه این طرح‌ها این است که درآمدزایی در این سیستم‌ها اکثرا بر اساس جذب کلیه افراد صورت میگیرد و همین طور نیز باید برای عضویت در شرکت‌هایی که این کار را انجام میدهند، هزینه ای را نیز پرداخت نمایید.

بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای

در ابتدا سود شما باید از فروش محصولات و خدمات به مصرف کنندگان کاملا به صورت واقعی به دست بیاید، فرقی نمیکند که شما خودتان این محصولات را میخواهید به فروش برسانید یا اینکه اشخاصی که آن را جذب کرده اید محصولات و کالا را به مرحله فروش برسانند.


سوال پنجم) آیا ملحق شدن به شرکت ممکن است برای شما خطر زیان مالی در برداشته باشد؟

تحقیق و بررسی سیاست باز خرید شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که اگر شما زمانی که تصمیم به خارج شدن از شرکت را گرفتید از حق و حقوق تان مطلع خواهید شد، و اگر یک نفر تصمیم به خارج شدن از شرکت را گرفت،  کمک‌های خریداری شده برای فروش طی یک سال گذشته را به حد اقل 90% قیمت باز خرید کند و همچنین در نظر گرفتن موجودی‌های شرکت.

با در نظر گرفتن موارد گفته شده و به کارگیری آنها افرادی که سعی در خواستار فعالیت‌های تجاری با استفاده از سیستم‌های بازاریابی شبکه ای بصورت صحیح هستند، میتواند آن‌ها را به اهدافشان نزدیک تر کند.

پس فقط این نیست که بخواهید در یک شرکت به بازاریابی شبکه ای مشغول شوید بدون اینکه خود، توانایی‌های خود و اطمینان از صحت آن شرکت را در نظر داشته باشید.

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

40 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache