10 کاری که مدیران شرکت‌های اینترنتی باید انجام دهند

شرکت اینترنتی

برداشت شما از مدیر و مدیریت چیست ؟ مدیران وظایف گوناگونی به عهده دارند، در این مقاله 10 تا از مهم ترین وظایف مدیر را که به نتیجه مطلوب دست خواهد کرد را توضیح داده ایم.


۱۰ کاری که مدیران شرکت اینترنتی باید انجام دهند

چابک و زیرک بودن از جمله مواردی است که یک مدیر باید داشته باشد، مدیری که این شرایط را داشته باشد چشم اندازی از مکانی جذاب تر و بهتر در ذهنش خواهد داشت، بنابراین به دنبال مکانی است که توسط آن بتواند تجارت خود را ارزان تر و بهتر توسعه دهد، این مطلب بسیار ساده است اما بعضی از افراد قدرت درک آن را ندارند بنابراین در کارشان با شکست مواجه میشوند، وقتی که شرکت اینترنتی را بخواهیم راه اندازی کنیم فقط افراد متشکل تیم نیستند که باید چابک باشند، بلکه مدیر باید در کار مدیریت خویش از همه چابک و زیرک تر باشد.

مدیریت

مدیریت

در این مقاله به بررسی 10 کار مهم که توسط مدیران زیرک و چابک انجام میشود را با هم بررسی خواهیم کرد:


  1. خلاصه سازی کار

از اتلاف وقت جلوگیری نمایید، تمرکز در کارتان را هیچگاه دست کم نگیرید، کارهایی در موازات کارتان به اندازه کم انجام دهید، سبد محصول خود را محدود کنید، مسائل را ساده بگیرید تا با مشکل روبه رو نشوید.


       2. کشف و اکتشافات جدید

به جای اینکه بخواهید تمام وقت خود را به روی برنامه ای از پیش تعیین شده بگذارید بهتر است به کشف موارد جدید مرتبط با کارتان بپردازید و آنها را با دانسته‌های خود تطبیق دهید. اکتشافات جدید کمک زیادی به شما خواهد کرد.


      3. تیمی‌با تعیین یک هدفی مشخص به وجود آورید

برای اینکه بخواهید در کارتان پیشرفت کنید لازم است از چند نفر متخصص در زمینه‌های گوناگون کمک بگیرید و با یک هدف واحد به کار خود ادامه دهید.


     4. یادگیری در زمان کوتاه

برای یادگیری در کارتان کوتاهی نکنید، ممکن است مطالب زیادی وجود داشته باشند که شما از آنها اطلاعای نداشته باشید، پس هرگز خود را کامل ندانید و این را بدانید که هیچ وقت برای یادگیری دیر نیست. همچنین طاقت شنیدن اشتباهات در کارتان را داشته باشید.


     5. توانمند سازی تیم شما

با الهام بخشیدن و تعامل با تیم کاری خود فرصتی بعنوان محرک‌های ذاتی مانند تسلط و هدف و اختیار ایجاد کنید، برای مثال کمک گرفتن از اعضای تیم برای داشتن یک شرکت اینترنتی بسیار نقش مهمی‌است که اعضای تیم میتوانند در اجرای آن به شما کمک کنند.


    6.انتقاد پذیر باشید و توانایی پذیرش واقعیت را داشته باشید

گاهی در مسائل کاری با مشکل و یا شکست مواجه خواهید شد، از تیم کاری خود بخواهید که شما را در این زمینه راهنمایی کنند، تصورتان بر این نباشد که تنها زیرک بودن شما کافی است گاهی تیم شما میتوانند به راحتی مشکل بزرگ شما را کوچک کنند و یا از بین ببرند.


    7.تمرکز

به جای اینکه بخواهید هزینه گزافی را بپردازید گاه شما مدیر یک شرکت اینترنتی هستید پس بهتر است روی ارزش کارتان تمرکز کنید، و آن کار را به خوبی تحویل دهید. این را به خاطر داشته باشید که تمرکز روی ساخت محصول بسیار مهم میباشد.


    8. بزرگ فکر کنید

دیدگاهتان را گسترش دهید و این دیدگاه بزرگ را با کارهای کوچک آغاز کنید.


    9. همکاری در کار

در نقش خود بهترین باشید، حمایت از اعضای گروهتان کار بسیار مهمی‌است به یکایک افراد تیم این فرصت را بدهید تا بتوانند خودشان را به شما در کار نمایش دهند و حضورشان را در انجام پروژه کار احساس کنید.


    10. رهبر بودن

در مرحله اول باید مدیر چابکی باشید و از تکنیک‌های خوبی در کارتان استفاده کنید این کار میتواند مدیریت یک شرکت اینترنتی نیز باشد، زیرکیتان را در کار در معرض نمایش اعضای تیمتان قرار دهید، یک رهبر نمونه باشید، به خوبی رهبری کنید اما مانند یک خدمتگزار رفتار کنید تا اعضای گروه با شما راحت باشند. اما در کنار این رفتار با نگاهی سخت گیرانه کار را برای تیم خود دنبال کنید، و در مرحله اول خود را بسنجید که آیا به آن درجه از زیرکی و چابکی در مدیریت رسیده اید؟ آیا خودتان در کارتان به اندازه لازم کامل هستید؟ آیا مدیریت را به خوبی میشناسید؟ اگر میخواهید تیم موفقی داشته باشید ابتدا خودتان باید زیرکی کامل را داشته باشید، داشتن یک تیم چابک و زیرک نیز به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد اما حتی اگر تیم کاری شما بخواهند چابک باشند نمیتوانند به طور کامل و 100% تغییر کنند، بهتر است دانسته‌های خود را تا حدودی در اختیار آنها نیز قرار دهید تا آنان هم بتوانند نقش مهمی‌را در نتیجه گیری نهایی پروژه ایفا کنند. شما میتوانید با استفاده از مدیریتی موفق یک شرکت اینترنتی  و کسب و کار اینترنتی خوبی راه اندازی کنید و با استفاده از این شرکت اینترنتی به تبلیغات اینترنتی نیز بپردازید.

 

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

14 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache