آنچه در مورد سیستم فروشگاه اینترنتی نمیدانید

تجارت الکترونیک

سیستم فروشگاه اینترنتی مزیت های فراوانی نسبت به سیستم فروشگاه های سنتی دارد، اگر میخواهید تجارت خود را گسترش دهید این مقاله به شما کمک زیادی در زمینه سیستم فروشگاه اینترنتی خواهد کرد.


مقدمه سیستم فروشگاه اینترنتی

شما میتوانید با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، بطور کامل به معرفی کالاهای شرکت یا فروشگاه مورد نظر بپردازید، اما کافیست با استفاده از تبلیغات اینترنتی و درج اطلاعات کامل داخل سایت فروشگاهی یک سیستم فروشگاه اینترنتی را به آسانی راه اندازی کنید، یکی از امکاناتی که در طراحی سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی وردپرس به شما داده میشود. “ووکامرس” میباشد، که سایت ساده شما را به یک سیستم فروشگاه اینترنتی تبدیل خواهد کرد.

سیستم فروشگاه اینترنتی

سیستم فروشگاه اینترنتی

و مشتری شما با دراختیار داشتن کارت پرداخت که یک واسطه میباشد و یا کارت اعتباری میتواند پس از انتخاب محصول خود از سیستم فروشگاه اینترنتی شما خرید کند، سایت واسطه باعث میشود که پس از کم کردن مبلغ خرید محصول انتخابی مشتری، این درخواست خرید در مرحله اول از طریق پیامک یا تلفن یا فکس به فروشنده سایت اطلاع داده شود. که بر اثر مرور زمان و در آینده ای نه چندان دور این اطلاع رسانی سیستم فروشگاه اینترنتی از طریق کامپیوتر بصورت آنلاین و یا تلفن‌های گویا نیز انجام میشود.

فروشنده بهتر است در زمان معین شده محصول را برای مشتری سیستم فروشگاه اینترنتی خود ارسال کند. با ارسال سریع محصول توسط فروشنده به خریدار، خریداران شما میتوانند به شما جلب اعتماد کنند و این برای سیستم فروشگاه اینترنتی شما بسیار خوب میباشد.

اما متاسفانه در فروشگاه‌های سنتی که فروشگاه فیزیکی به شمار می‌آیند به دلیل کمبود فضا، ممکن است امکان نگهداری کلیه کالاهای فروشنده وجود نداشته باشد، چون ممکن است که این کالا‌ها از نظر تنوع کالا، اندازه کالا، ترکیبات کالا و … زیاد باشند که امکان نگهداری آنها در فروشگاه‌های سنتی کمی‌مشکل است.

اما شما حتی اگر یک انبار ساده هم داشته باشید میتوانید با راه اندازی فروشگاه اینترنتی به راحتی یک سایت خوب فروشگاهی را بسازید و کلیه محصولات خود را با چیدمانی منحصر به فرد در آن سایت قرار دهید. توجه داشته باشید که نحوه طراحی سیستم فروشگاه اینترنتی شما بسیار اهمیت دارد.


طراحی سیستم فروشگاه اینترنتی

اگر هر چه طراحی  فروشگاه اینترنتی پیشرفته تر و شکیل تر باشد، تاثیر بیشتری بر روی مخاطبین سایت شما خواهد گذاشت و همچنین کاربران با اطمینان بیشتری از شما خرید خواهند کرد. پس طراحی سیستم فروشگاه اینترنتی را دست کم نگیرید چون یکی از عوامل مهم در راه اندازی سیستم فروشگاه اینترنتی به شمار می‌آید.

سیستم فروشگاه اینترنتی

سیستم فروشگاه اینترنتی

در قسمت فوق توضیح دادیم که در داخل فروشگاه‌های سنتی کمبود فضا باعث میشود که شاید کلیه محصولات را نتوانیم جای دهیم، اما این مشکل بطور قطعی درسیستم فروشگاه اینترنتی حل شده است، زیرا به علت عدم محدودیت در مکان مشخص فروشنده حتی میتواند سبد کالای تولیدی خودش را با متنوع ترین حالت بچیند.


معرفی کالا در سیستم فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از مواردی که در فروشگاه اینترنتی جای بحث دارد این است که تنها راه اندازی سیستم فروشگاه اینترنتی با استفاده از ایجاد چند تصویر کافی نیست، بلکه میبایست توضیحات کامل که همان محتوای سایت میباشد را توام با تصاویر مربوطه به کالا در اختیار کاربرانتان قرار دهید، همچنین میتوانید با بیان کیفی و فنی به زبان روان و با وارد کردن بخشی که قیمت کالای مربوطه را در بردارد کالای مورد نظرتان را در معرض دید کاربران که مشتریان شما خواهند شد قرار دهید.


معایب فروشگاه‌های سنتی

فروشگاه‌های فروشگاه‌های سنتی یک سری معایبی را به دنبال خواهند داشت، یکی از مهمترین معایب این نوع فروشگاه‌ها محدودیت زمانی است، برای مثال شما با راه اندازی سیستم فروشگاه اینترنتی میتوانید حتی مواقعی که خواب هم هستید، فروش خود را داشته باشید. همچنین در روزهای تعطیل یا ساعاتی که در محل کار خود حضور پیدا نمیکنید، اما فروشگاه‌های سنتی بعلت کمبود زمان موفق به تجارتی که شما در سیستم فروشگاه اینترنتی دارید نیستند، برای مثال اگر فروشگاه سنتی شما در روز‌های جمعه و تعطیلات بسته باشد، نمیتوانید هیچگونه فروشی داشته باشید، یا در برخی از ساعات شبانه روز هم نمیتوانید کالاهای خود را به فروش برسانید که این امر در سیستم فروشگاه اینترنتی وجود ندارد.

سیستم فروشگاه اینترنتی

سیستم فروشگاه اینترنتی


طراحی صفحه سبدکالا در سیستم فروشگاه اینترنتی

یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد تبلیغ نویسی بخش نهایی یعنی سبد کالا میباشد، شما باید توضیحات جامع و کاملی را در این بخش متذکر شوید که مشتری خود را تحریک به خرید بکنید، یکی از این تحریکات در مشتری ایجاد نوشته‌های جذاب میباشد، برای مثال “همین حالا اقدام نمایید”، “فقط تا پایان امروز فرصت دارید”، “فقط برای امروز”، “تخفیف این هفته” و …

با در نظر گرفتن کلیه موارد ذکر شده شما میتوانید از طریق سیستم فروشگاه اینترنتی خود به راحتی در تمامی‌ساعات شبانه روز کسب درآمد کنید. شاید باورش سخت باشد اما این مسئله امکان پذیر است.


مزایای فروشگاه اینترنتی

با استفاده از سیستم فروشگاه اینترنتی خوب شما میتوانید از کلیه هزینه‌های حاشیه ای مانند پول آب، گاز، برق، تلفن، مالیات، شارژ، اجاره و … که در فروشگاه‌های سنتی وجود دارد جلوگیری کنید و کلیه سودهای بدست آمده را مستقیم در جیب خود قرار دهید. این کار به نفع طرفین میباشد.

طراحی سیستم فروشگاه اینترنتی

همان طور که در قسمت بالای مقاله اشاره کردیم نوع طراحی سایت فروشگاه اینترنتی شما از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، تصور کنید که فروشگاه اینترنتی شما همان فروشگاه سنتی شماست، طبیعتا تا به حال به فروشگاه‌های سنتی برخورد کرده اید که ازنظر طراحی و دیزاین از کیفیت پایینی برخوردار بوده اند، این نوع فروشگاه‌ها طبیعتا در دیدگاه مشتری بد به چشم می‌آیند و حتی اگر محصولات و کالاهای شما از کیفیت بالایی برخوردار باشند، مشتری درنگاه اول به نوع طراحی مغازه یا فروشگاه شما نگاه میکند، در طراحی سیستم فروشگاه اینترنتی درست به همین شکل است.

پس سعی کنید که طراحی سایت خود را دست افراد متخصص که کار طراحی سایت را به خوبی انجام میدهد بسپارید. شرکت طراحی سایت راینت یکی از شرکت‌های معتبری میباشد که به خوبی در کوتاه ترین زمان با کمترین هزینه طراحی انواع سایت‌های شرکتی، خدماتی، فروش فایل، شخصی، سیستم فروشگاه اینترنتی را در کوتاه ترین زمان برای شما توسط افراد مجرب و کاردان راه اندازی خواهد کرد.

امیدوارم که این مقاله از مدرسه آی تی مورد پسند یکایک شما خوانندگان مقالات واقع شود.

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

18 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache