آیا میدانید راز موفقیت کافه بازار در چیست؟

شرکت اینترنتی

کافه بازار یکی از موفق ترین برنامه های ساخته شده در ایران میباشد که با درآمد بالایی مواجه بوده است، در این مقاله رازهای موفقیت کافه بازار را عنوان کردیم، تنها با یک کلیک شما نیز به رازهای موفقیت آنها دست پیدا کنید.

کافه بازار

کافه بازار یکی از موفق ترین و بهترین سایتهایی است که نرم افزارهای اندرویدی را در ایران ارائه میکند و به گونه ای میتوان بازار را نسخه ایرانی سایت گوگل پلی دانست، ما در این مقاله رازهای موفقیت کافه بازار را بازگو خواهیم کرد.

کافه بازار

کافه بازار

رازهای موفقیت بازار را در موارد مختلفی میتوان مورد بررسی قرار داد، کافه بازار درواقع یک فروشگاه نرم افزار اندروید میباشد که در بهمن سال 1389 توسط اشخصی به نام رضامحمدی قایقچی، حسام میر آرمندهی و تعدادی دانشجوی دانشگاه شریف طراحی شده است و درحال حاضر بیشتر از هفده هزار نرم افزار کاربردی که مخصوص سیستم عامل اندروید ایرانی تولید شده با استفاده از دوهزار توسعه دهنده در کافه بازار ارائه شده است.

با توجه آمار منتشر شده در اسفند ماه سال 1393، درون این اپلیکیشن حساب کاربری فعال قرارگرفته است. همینطور درآمد توسعه دهندگان از تبلیغات و فروش 120 میلیارد ریال تخمین زده شده که ارزش این شرکت ارائه دهنده 20 میلیون دلار اعلام شده است.

حال رازموفقیت کافه بازار را میتوان گفت که در سال 1389 توسط رضا محمدی و تعدادی از دانشجویان فارغ التحصیلان دانشگاه شریف در پروژه ای به نام فارسی تل کارمیکردند، هدف این پروژه فارسی سازی اندروید و تولید و توزیع برخی از برنامه ضروری فارسی بوده است. در دی ماه سال 1389 نیز حسام میرآرمندهی که برای ادامه تحصیل خود به دانشگاه کارآفرینی دانشگاه چالمرز سوئد رفته بودند برای تعطیلات سال جدید میلادی دوباره به ایران بازگشت و در ایران نیز به کار خود ادامه داد. وی پروژه فارسی تل را متوقف کرد و در پی راه اندازی فروشگاه آنلاین دیگر نرم افزار‌های اندروید به کار خویش ادامه داد.

ایشان در بهمن ماه سال 1389 اولین نسخه کافه بازار را که در کنگره موبایل ایران بود به انتشار رساند.

ماه جولای سال 2014 میلادی وب سایت معتبر و معروف Economist گزارشی را طبق معرفی برترین و با ارزشترین شرکتهای اینترنتی 50 تا از کشور‌های جهان به انتشار رسانید. ارزشگذاری‌های تخمینی اکونومیست، بر اساس داده‌های فعالان اکوسیستم استارتاپی کشورهای گوناگون جهان جمع آوری شد و این یک وظیفه بزرگ در کشورمان بود که به عهده آقای محسن ملایری که وی مدیر عامل و موسس آوا تک قرارگرفت.

کافه بازار

کافه بازار

میتوان گفت که رازموفقیت کافه بازار، سایت اکونومیست بود که با همکاری World Startup Report این گزارش را به انتشار رسانید، طبق آمار مربوط به کشورمان ایران خود را بارهای زیادی دستخوش تغییرات قرار داد و در نتیجه مشخص شد که سایت دیجی کالا با ارزش 150 میلیون دلار، یکی از بزرگترین و در بیان دیگر پرچمدار شرکت‌های اینترنتی در کشور ایران به شمار آمد و گروه تخصصی آپارات با ارزش 30 میلیون دلار و کافه بازار با ارزش 20 میلیون دلار در تعقیب این غول خرده فروشی آنلاین قرارگرفته اند.

همچنین در حدود یک سال و نیم بعد در دسامبر سال 2015 و دل خلال اولین گردهمایی افراد بزرگی که به کسب و کار اینترنتی در ایران مشغول به کار بودند، شخصی به نام فرزام حجازی مدیر عامل بیپ تونز، ارزش کافه بازار را به مقدار 300 میلیون دلار اعلام کردند.

راز موفقیت بازار، داده‌های سایت اکونومیست که برعهده یک نفر از محیط استارتاپی در ایران ارائه شده بود و این عدد هم توسط یک نفر، از همین محیط بازگو شده است، به همین دلیل میتوان گفت که اگر به هر دو از این داده‌ها و اطلاعات اعتماد کافی را داشته باشیم، این شرکت نسبت به سال‌های گذشته با رشد فراوان که تقریبا 1500 درصدی بوده است مواجه خواهد شد.

طبق آمار به دست آمده میتوان گفت که یکی از رازهای موفقیت کافه بازار پشتکار مداوم این افراد در کار اینترنتی بوده است که جز شرکت‌های اینترنتی میباشند، مدرسه آی تی به شما عزیزان پیشنهاد میکند که میتوانید با استفاده از پشتکار متوالی به هدف نهایی خود یعنی کسب درآمد اینترنتی به راحتی از این افراد نیز پیشی بگیرید.

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

9 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache