چگونه میتوانیم درآمد اینترنتی واقعی داشته باشیم؟

تجارت الکترونیک

درآمد اینترنتی واقعی زمانی است که تجارت الکترونیک و مبادلات الکترونیکی بصورت صحیح انجام شود، اگر تابه حال به درآمد اینترنتی واقعی خود نرسیدید، مشکلی بوده باخواندن این مقاله اشکالات خودرا بیابید. کلیک کنید

آیا بنظر شما تجارت الکترونیک همان مبادله الکترونیکی است؟

تجارت الکترونیکی در صورتی نتیجه بخش خواهد بود که منجر به درآمد اینترنتی واقعی شود، بنابراین روش‌های مختلفی در ارتباط با این فناوری وجود دارد که در این مقاله بازگوخواهیم کرد:


تجارت الکترونیک چیست؟

کلیه فرآیندهای بازار و ابعاد آن که بتوانید از طریق شبکه جهانی اینترنت و با استفاده از تکنولوژی وب انجام دهید را تجارت الکترونیکی میگویند. درواقع تجارت الکترونیکی نوعی از تجارت است که در محیط اینترنت انجام میشود، هرچقدر بتوانیم بیشتر از تکنیک‌های مرتبط با تجارت الکترونیک استفاده کنیم راحت تر میتوانید به درآمد اینترنتی واقعی دست پیدا کنید.

از دیدگاه وسیع تر بنگرید متوجه خواهید شد که کلیه واژه‌های تجارت الکترونیک نشان دهنده معاملات الکترونیکی میبیاشد که در محیط اینترنت صورت میگیرد که از طریق شبکه‌هایی که به شبکه‌های ارتباطی مربوط است انجام میشود، در ابتدا افراد به جستجوی فروشگاه یا مغازه ای بصورت مجازی که در محیط اینترنت است میپردازند، که در واقع همان طراحی سایت فروشگاهی است.

درمرحله دوم پس از طراحی سایت خود به گذاشتن محصولات و کالاهای خود در سایت فروشگاهی خود مشغول میشوند. و کاربران از طریق وب سایت یا پست الکترونیکی (Email) کالای خود را سفارش میدهند، تا در آخر محصول مورد نظر خود را تحویل بگیرند.

تجارت الکترونیکی به منظور انجام مبادلات تجاری است که در یک قالب الکترونیکی در اینترنت انجام میشود و در نهایت برای افراد منجر به کسب درآمد واقعی اینترنتی خواهد شد.

درآمد اینترنتی واقعی

درآمد اینترنتی واقعی

تکنولوژی اطلاعات در تجارت کاربرد فراوانی به دنبال خواهد داشت.

همان طور که گفتیم تجارت الکترونیکی به مبادلات الکترونیکی داده‌ها گفته میشود که این مبادله الکترونیکی داده عبارتند از کاربرد، پردازش، تولید، تبادل اطلاعاتی که شامل موارد زیادی میشود و اسنادی که به روش‌های الکترونیکی و اتوماتیک ما بین سیستم‌های کامپیوتر طبق زبانی مشترک و استانداردهایی که از قبل مشخص است و با کمترین دخالتی که افراد در آن میکنند انجام میشود.

لازم به ذکر است که بگوییم تجارت الکترونیک به مراتب پیشرفته تر از مبادله الکترونیکی داده‌ها خواهد بود که یک تغییر و تحولی در عرصه ارتباطات میباشد. در بیان ساده تر میتوان گفت که تجارت الکترونیکی که منجر به درآمد اینترنتی واقعی میشود  همان جستجوی منابعی است که به ارزیابی آن میپردازیم و پس از مذاکره ای که فی ما بین فروشنده و خریدار به وجود می‌آید خریدار میتواند به راحتی در اینترنت محصول خود را سفارش داده و از طریق درگاه پرداخت بانک بصورت آنلاین خرید خود را انجام دهد و وظیفه ای که شرکت یا همان فروشگاه دارد این است که محصول خریداری شده توسط مشتری را به وی تحویل دهد و به وی خدمات پشتیبانی را ارائه کند که این خدمات بصورت الکترونیکی صورت میگیرد که این محور نتیجه اش درآمد اینترنتی واقعی برای فروشنده در اینترنت خواهد بود.

همان طور که گفتیم خدمات بصورت الکترونیکی خواهد بود چون تجارت الکترونیک روشی است که طبق آن اطلاعات، داده‌ها، خدمات، کالا‌ها از طریق شبکه‌های ارتباطی از طریق کامپیوتر مورد معامله و خرید و فروش قرار میگیرند.

همچنین میتوان گفت که تجارت الکترونیک که منجر به درآمد اینترنتی واقعی میشود، در واقع کلیه فعالیت‌های تجاری است که از طریق شبکه‌های ارتباطی کامپیوتر بخصوص اینترنت صورت میگیرد، تجارتی که در اینترنت انجام میشود و منجر به کسب درآمد اینترنتی واقعی میشود بدون نوشتن در برگه ای فی مابین طرفین صورت میگیرد.

به کمک تجارت الکترونیک، میتوانید به راحتی تبادل کالا را انجام داده و اطلاعات خرید و فروش و دیگر اطلاعاتی که در ارتباط با حمل نقل محصولات مشتری لازم دارد را در اختیار او قرار دهید. که این اطلاعات از طریق تبادلات بانک شتاب نیز افزایش خواهد یافت که در نهایت کسب درآمد اینترنتی واقعی خواهید داشت.

اما شرکت‌های گوناگون برای ایجاد ارتباط با همدیگر محدودیت‌های فعلی را ندارند و ارتباط میان آنها آسان تر و سریع تر انجام میشود. همچنین ارتباطی که میان فروشنده و مشتری وجود دارد ممکن است به صورت یک به یک با هر کدام از مشتری‌ها باشد که با هزینه نه چندان زیادی صورت میگیرد. اما پیشنهاد مدرسه آی تی به شما این است که برای تجارت خود از تجارت الکترونیکی برای کسب درآمد اینترنتی واقعی کمک بگیرید.


چه تفاوت‌هایی میان تجارت الکترونیک با مبادله الکترونیکی داده‌ها وجود دارد؟

دربیشتر مواقع دیده شده که افراد تجارت الکترونیک را مترادف با مبادله الکترونیکی داده‌ها میدانند و آنها را در جای دیگری قرار داده اند، اما این اشتباه است زیرا این دو مورد دو تکنولوژی جدا از هم هستند که اصلا به یکدیگر شباهتی ندارند و بطور کامل از هم جزا هستند. بهتر است بگوییم که تجارت الکترونیک و مبادلات الکترونیکی مکمل یکدیگرند اما یکی نیستند.


مبادله الکترونیکی داده چیست؟

مبادله الکترونیکی داده به صورت مکانیزمی‌صورت میگیرد و تعریف میشود که نتیجه آن تبادل و انتقال داده‌هایی است که در راستای تحقق بخشیدن به فعالیت‌های تجاری و کسب درآمد اینترنتی واقعی با شکل و ساختاری تعریف میشود، و همچنین بکارگیری و استفاده پیام‌های استاندارد شده ای که بین المللی هستند، که همه ی اینها با استفاده از ابزارهای الکترونیکی از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر صورت میگیرد.

درآمد اینترنتی واقعی

درآمد اینترنتی واقعی


تجارت الکترونیکی چیست؟

تجارت الکترونیکی به مبادله تجاری گفته میشود که ورق و کاغذ در آن دخالتی نخواهند داشت که در آن از مبادله الکترونیکی داده‌ها بصورت ابزاری توام با ایمیل یا پست الکترونیکی، انتقال الکترونیکی وبسایت‌ها، تابلوی اعلاناتی که الکترونیکی هستندو دیگر فناوری‌هایی که مبتنی بر شبکه هستند قابل استفاده میباشند.

درآمد اینترنتی واقعی

درآمد اینترنتی واقعی

به بیان دیگر میتوان گفت که تجارت الکترونیک در محدوده ای بسیار عظیم از مبادله الکترونیکی داده را دارد و مبادله الکترونیکی داده‌ها نیز مانند ستونی محکم و پایه مانند ستون فقرات تجارت الکترونیکی عمل میکنند.

شما میتوانید به راحتی با به کار گیری تجارت الکترونیک و مبادله الکترونیکی درآمد اینترنتی واقعی خود را بدست آورید. کافیست در کار خود دقت کرده و از ایده‌های نو در طراحی کارخود استفاده کنید.

مدرسه آی تی به شما این امکان را داده است که با مطالعه دقیق و کامل مقاله‌هایش بتوانید تجارتی موفق را در محیط اینترنت راه اندازی کنید و درآمد اینترنتی واقعی خود را به دست آورید.

 

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

12 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache