5 نکته مهم برای طراحی فوتر سایت

آموزش طراحی سایت

فوتر سایت قلب سایت شماست، با رعایت کردن این 5 نکته میتوانید مشتریان خود را چند برابر کنید و فروشی موفق داشته باشید، در این مقاله چند نمونه و مثال از فوتر های موفق به شما معرفی میکنیم.معمولا برای طراحی فوتر به مواردی مانند هشدار طراحی فوتر، امکان لینک دادن، دسترسی آسان اطلاعات مربوط به تماس، ایجاد هماهنگی میان لینکها و… میباشد.


توصیه‌های مهمی‌که باید در طراحی فوتر سایت بدانیم

قسمت‌های مختلفی در طراحی وب سایت وجود دارند که فوتر یکی از مهم ترین و اصلی ترین آنها است با استفاده از فوتر کاربر اگر مایل به داشتن اطلاعاتی در مورد شما و تجارتی که انجام میدهید باشد میتواند با

استفاده از این قسمت شما را دنبال کند، برای شروع  طراحی یک سایت، باید به طور کامل و دقیق به طراحی فوتر صفحه پرداخت.

چگونگی طراحی فوتر یک وب سایت و نگهداری دائمی‌از آن فوتر، از جمله مواردی است که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

 


  1. یک فوتر مناسب طراحی ساده ای دارد.

هرچه طراحی قسمت فوتر سایت ساده تر باشد، دیدگاه کاربر نسبت به سایت بهتر خواهد شد، برای مثال میتوانیم بگوییم که اگر فوتر سایت ما دارای طرحی شلوغ باشد، قطعا بازدید کننده حس خوبی نسبت به سایت نخواهد داشت.

بهتر است از عوامل بدون طرح و ساده تری در طراحی فوتر استفاده کنیم، طرح بندی که در فوتر گذاشته میشود باید دارای هدفی مشخص باشد و همچنین میتوانیم از داشتن فضا خالی یکی از عوامل مهم طراحی فوتر سایت میباشد.

میزان حجم محتوا و اطلاعات سایت ما میتواند تعیین کننده ی اندازه ی فوتر سایت ما باشد.

 

سایت‌های معروفی مانند AGRA-CULYURE وجود دارند که فوتر سایت خود را بسیار ساده طراحی کرده اند، اما در کنار این طراحی ساده فوتر دارای رنگ و متن زیبایی میباشد. تنها با کلیک روی بخش‌های مختلف فوتر میتوانیم به جزئیات آن دسترسی داشته باشیم.

 

تصویر فوتر وبسایت

تصویر فوتر وبسایت

 


  1. گذاشتن لینک در فوتر سایت به محتوای سایت

دو صفحه ی مهم وب سایت با نام‌های “تماس با ما” و “درباره ما” وجود دارند که بهتر است در قسمت فوتر سایت به صفحات مربوط به خود لینک شوند. کسانی که به سایت شما مراجعه میکنند، ممکن است هدف شما را از ساخت وب سایت، و داشتن اطلاعات کافی در مورد شما یا شرکت مربوطه داشته باشند، بنابراین میتوانید این اطلاعات را در قسمت فوتر سایت طوری طراحی کنید که کاربر بتواند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشد.

بسیاری از کاربران مایلند که اطلاعات کاملی در ارتباط با شرکت طراحی سایت و شرکت شما به دست آورند.

وب سایت‌های فراوانی وجود دارند که فوتر سایت خود را به صفحاتی لینک داده اند، این لینک‌ها ممکن است نمادی از شبکه‌های اجتماعی نیز باشد، نمونه ای از این لینک‌ها در سایت HECKFORD وجود دارد.

 

تصویر فوتر وبسایت

تصویر فوتر وبسایت


  1. دسترسی آسان اطلاعات تماس در قسمت فوتر سایت

برای داشتن اطلاعات تماس در قسمت فوتر سایت خود ابتدا باید صفحه “تماس با ما” را در این قسمت توسط لینک به صفحه مربوطه متصل کنید و این را میدانیم که این قسمت بصورت کوتاه اطلاعاتی از تماس شما را در بردارد.

در این قسمت چند آیتم باید قرار بگیرد که این آیتم‌ها شامل: شماره شرکت، آدرس پست الکترونیکی، آدرس شرکت، فکس و … میباشد. که تمامی‌آیتم‌های ذکر شده را میتوانیم درقسمت فوتر سایت خود براحتی قرار دهید.

 

در این جا به معرفی فوتر سایت ROOT STUDIO میپردازیم، طراحی فوتر این سایت به گونه ای میباشد که نسبت به سایر فوتر‌ها از درجه بالاتری برخوردار میباشد، این تفاوت به این دلیل است که متنی که در فوتر قرارگرفته است در اندازه ای بزرگ میباشد و همچنین ایجاد یک لیست ساده برای ارتباط با شرکت مربوطه میباشد.

 

تصویر فوتر وبسایت

تصویر فوتر وبسایت

 


  1. ایجاد نظم در لینک‌های گوناگون در فوتر

ممکن است در قسمت فوتر سایت آیتم‌های زیادی قرار بگیرند، بهتر است برای مرتب سازی، آنها را گروه بندی کنیم، همچنین این ترتیب میتوانیم یک تیتر مناسب برای قسمت‌های مختلف اطلاعاتی که میخواهید در فوتر قرار بگیرد، انتخاب کنید که تمامی‌این قسمت‌ها به آسانی قابل دسترسی باشد و همچنین کاربر بتواند آنها را به راحتی جست و جو کند.

این اطلاعات میتواند شامل کلیه ی لینک‌ها، شبکه‌های اجتماعی، بخش تماس و … باشد.

سایت‌های گوناگونی وجود دارند که فوتر سایتشان را ستون بندی کرده و اطلاعات را در این قسمت قرار میدهند که یکی از این سایت‌ها SUGARSYNC میباشد.

 

تصویر فوتر وبسایت

تصویر فوتر وبسایت

 


  1. درج هشدار کپی رایت در فوتر

 

یکی از مهم ترین مواردی که در قسمت فوتر سایت باید وجود داشته باشد، فوتر سایت متنی است کوتاه که پشتیبان سایت شما خواهد بود، برخی از طراحان سایت معتقدند که این هشدار میتواند در حد یک جمله ی کوتاه و یک خطی باشد، و در قسمت فوتر سایت استفاده شود، اما شما میتوانید طراحی هشدار کپی رایت را طوری انجام دهید که فضای بیشتری را در فوتر اشغال نماید، همچنین بهتر است بدانید که گاهی اوقات این هشدار و قانون را به نمادی اینگونه “S” نمایش میدهند.

 

وب سایت‌های زیادی وجود دارند که از هشدار قانون کپی رایت در طراحی فوتر سایت خود استفاده کرده اند، برای مثال http://schoolit.ir/ که در قسمت پایین فوتر هشدار کپی رایت در آن درج شده است، این هشدار به این معناست که شخصی نتواند اختلال در قسمتی از سایت به وجود آورد.

 

تصویر فوتر وبسایت

تصویر فوتر وبسایت

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

19 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟

آموزش تجارت الکترونیک is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache