معرفی الگوریتم‌های گوگل

شرکت اینترنتی

آیا تا به حال محتوای سایتتان را از سایت دیگری کپی میکردید؟ آیا میدانید این کار چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟ پس حتما مقاله معرفی الگوریتم های گوگل را مطالعه نمایید.

گوگل در هر سال الگوریتم های جستجوی خود را تغییر میدهد، شاید خیلی از این تغییرات کوچک باشند اما تغییرات اساسی در الگوریتم های اصلی مثل پنگوئن، پاندا و … خواهد داشت که این الگوریتم های گوگل تاثیر بسزایی بر روی نتایج جستجو ها دارند.


هدف از شناخت الگوریتم های گوگل

با استفاده از شناختی که از الگوریتم های گوگل به دست می آورید به شما این امکان را میدهد که بتوانید در جهت بالا بردن سئو سایتتان از آن ها کمک بگیرید. گوگل همچنان سعی در این دارد که بهترین نتایج را به کاربرانش نمایش دهد و بدین منظور الگوریتم هایش را هر ساله به روز رسانی میکند. همچنین میزان رتبه دهی گوگل به سایت شما نقش مهمی را در سئوی سایت شما ایفا میکند. شما میتوانید جهت به روز رسانی الگوریتم های گوگل و دنبال کردن آنها به سایت https://moz.com/ مراجعه نمایید.


الگوریتم مرغ مگس‌خوار(August 20, 2013 )

مرغ مگس خوار یکی از الگوریتم های گوگل میباشد که بر اساس 2 مورد سرعت و دقت ایجاد شده است. این الگوریتم بر روی موضوعات مختلف مباحث تمرکز بیشتری دارد و بدین منظور با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار تمرکز زیادی روی کلیه مکالمات و جملات انجام میشود درواقع تمرکز روی کلمه ای خاص صورت نمیگیرد.

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل


هدف الگوریتم مرغ مگس خوار

هدف اصلی این الگوریتم تنها جستجوی صفحاتی که تنها از چند کلمه کلیدی در آن استفاده میکنند نیست بلکه جستجوی صفحاتی از سایت است که موضوعات مرتبط به یکدیگر دارند، بعبارت دیگر میتوان گفت که الگوریتم مرغ مگس خوار جستجو نگاه مفهومی دارد که سعی در درک جستجوی نتایج مربوط به موضوعات دارد و جوابی که به سوال نزدیک تر است را ارائه میدهد.


الگوریتم پاندا  (February 2011 )

این الگوریتم در واقع فیلتری است برای جستجوی وب سایت ها که سایت هایی که دارای محتوای ضعیف و بدون کیفیت هستند را بررسی کند. الگوریتم پاندا سایت هایی را که ب استفاده از شیوه های غیر استاندارد میخواهند رتبه دهی خودشان را در گوگل افزایش دهند را شناسایی میکند. الگوریتم پاندا نسبت به محتوای تولید شده توسط سایت ها کاملا حساس میباشد. حتما با شعار “محتوا پادشاه است” برخورده کرده اید، پاندا به خوبی این شعار را اجرا کرده است. پاندا الگوریتمی است که اگر محتوای سایتی از سایت دیگر کپی شده باشد آن را شناسایی کرده و در مرحله آخر به مبارزه با آن میپردازد.

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل

برخی از افراد تصور میکنند که اگر بخواهند مطالبی را در سایت خود قرار دهند حتما باید آن را از مقاله ها و سایت های دیگر کپی کرده و در سایت خودشان قرار دهند، اگر تا به حال براین تصور بوده اید بدانید که این کار باعث میشود به شدت رتبه دهی گوگل به سایت شما کاهش پیدا کند. برای داشتن یک سایت مناسب سعی کنید از مطالب مختص به موضوع سایتتان، خودتان آن را بنویسید و در سایت خود قرار دهید. همچنین اگر محتوایی بی کیفیت باشد نیز پاندا پس از شناسایی با آن مبارزه خواهد کرد.


الگوریتم پنگوئن  ( April 2012)

الگوریتم پنگوئن الگوریتمی است که به منظور جستجوی سایتهایی که تولید اسپم میکند، میپردازد. برخی از سایت ها هستند که خرید بک لینک میکنند و از این طریق میخواهند که رتبه دهیشان را در گوگل چندین برابر کنند، الگوریتم پنگوئن با شناسایی دقیق این نوع سایت ها با آنها به مبارزه میپردازد و به عبارتی دیگر میتوان گفت که الگوریتم پنگوئن به منظور جلوگیری و مبارزه با خرید و فروش یا تجارت لینک میپردازد و این مبارزه به گونه ایست که پنگوئن در صورت رویارویی با اینگونه سایت ها آنها را جریمه میکند. در زمان های گذشته لینک یکی از مهم ترین عواملی بود که در میزان رتبه دهی گوگل تاثیر زیادی داشت، یعنی اینکه سایتهایی که دارای تعداد لینک های بیشتری بودند از جایگاه بالا تری را در serp کسب میکردند.

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل


الگوریتم کبوتر  (July 24, 2014)

این الگوریتم بمنظور منطقه بندی نتایج جستجو ایجاد شده است. طبق نتایج گوگل کبوتر الگورتیمی است که جهت بهبود پارامترهایی که با موقعیت جغرافیایی و مسافت نتیجه های جستجو شده اند، مرتبط هستند، همچنین الگوریتم کبوتر باعث میشود که بین الگوریتم اصلی و محلی یا همان Local Seo  ارتباطی به وجود آورد. الگوریتم کبوتر به علت اینکه نتایج کاملا مستقیم برروی موقعیت جغرافیایی دارد تاثیر بسزایی بر روی Google Map خواهد داشت.

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل


 دزدان دریایی  ( August 2012)

دزدان دریایی فیلتری است که قادر به بررسی و حذف سایتهایی میباشد که طی دفعات زیادی قانون کپی رایت را رعایت نکردند. به جز الگوریتم های نام برده شده الگوریتم های دیگری نیز در سیستم گوگل آنالیز وجود دارند که در مقالات بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد.

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل


نتیجه گیری الگوریتم های گوگل

حال با دانسته های جدیدی که در این مقاله آموزش دیدید می دانید که برای طراحی سایت فقط گذاشتن محتوا وتصاویر زیبا کافی نیست بلکه شما یاد گرفتید که برای داشتن یک سایت خوب باید از دیدگاه گوگل و با توجه به الگوریتم های گوگل نیز بدون نقص دیده شوید مگرنه به جای امتیاز مثبت گوگل به شما امتیاز منفی نیز خواهد داد.

 

درباره معلم

آموزش تجارت الکترونیک

12 دیدگاه

شما چه فکر می کنید؟